Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa prac Łukasza Jabłońskiego i Angeliki Majewskiej

Utworzono dnia 20.02.2019, 11:05

Łukasz Jabłoński urodził się w Zaklikowie w 1982 r. Tutaj uczęszczał do Szkoły Podstawowej oraz do Liceum Ogólnokształcącego. Jest także absolwentem Wydziału Historii na UMCS w Lublinie. Odkrycie jego talentu malarskiego i zamiłowania do malowania zawdzięcza swojemu dziadkowi ze strony mamy. Kiedy rodzice pracowali w hucie na drugiej zmianie dziadek opiekował się Łukaszem i razem spędzali długie wieczory na malowaniu. Z biegiem czasu to malowanie stało się jego pasją.

Jest samoukiem, nie uczył się od nikogo techniki malowania. Maluje tak jak czuje i odbiera świat. Podczas malowania odczuwa wewnętrzny spokój, a w swoich pracach pragnie przekazywać innym swoje uczucia, marzenia, pragnienia. Duży wpływ na styl jego prac wywołało jego zamiłowanie do komiksów. Interesuje się tym rodzajem sztuki od dzieciństwa, kiedy to pierwszy raz od taty dostał w prezencie komiks o Supermanie. Jego ulubione komiksy to cała plejada komiksów amerykańskich wydawnictw - Marvel Comics i DC Comics. Najbardziej podziwia postać Stana Lee - amerykańskiego producenta komiksowego i filmowego, współtwórcę postaci Spidermana.

Nad komiksem "Pokolenia" pracował około dwóch lat zbierając materiały, konsultując je z historykami i rysując po nocach. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to chciałby wydać swój autorski komiks "Utopia", nad którym pracuje już od kilku lat. Mimo jego zainteresowania komiksem nie stroni od malowania tradycyjnych obrazów. Tym bardziej, że jego prace cieszą się dużym zainteresowaniem wśród znajomych, mieszkańców Zaklikowa i nie tylko. Jego prace zdobią mieszkania Polaków mieszkających we Francji, Belgii, Niemczech, Włoszech i USA. Są to obrazy o różnej tematyce i technice. Jak sam mówi o sobie : "Nie uważam siebie za wielkiego artystę. Otrzymałem od losu talent i pragnę go udoskonalać. W swojej twórczości staram się przekazać innym swoje marzenia, emocje i uczucia. Jeśli komuś podobają się moje obrazy, to będę szczęśliwy i zachęci to mnie do dalszej pracy."

Angelika Majewska urodziła się w 1982 roku. Po ukończeniu szkoły podstawowej i średniej odbyła studia licencjackie w Instytucie Turystyki Krajów Biblijnych w Lublinie. Malowaniem zainteresowała się pod wpływem swojego wujka, który przede wszystkim jest doskonałym portrecistą. Jednak sama bała się chwycić za pędzel. Dopiero znajomość z Łukaszem zaowocowała tym, że zaczęła malować. Bardzo lubi malować portrety, a także pejzaże. Obrazy, które są eksponowane na wystawie to jej pierwsze kroki w malowaniu i ma nadzieję, że oglądający nie będą zbyt krytyczni w ocenie jej prac.       

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Facebook - GOK

Facebook - GBP

Media