Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biblioteka dla Małego i Dużego Człowieka - Przyroda, podróże oraz zagadki w literaturze - III edycja

Utworzono dnia 20.05.2022

W 2022 roku uzyskaliśmy dofinansowanie zadania w ramach programu rządowego Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizacje zadania: „Biblioteka dla Małego i Dużego Człowieka – Przyroda, podróże oraz zagadki w literaturze – III edycja”.

 

W ramach zadania zrealizujemy:

Spotkania z pisarzami:

- spotkanie dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej z pisarzem piszącym powieści przygodowo - kryminalne. Będzie to spotkanie z Anielą Cholewińską - Szkolik – filia GOK w Lipie,

- spotkanie dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej z autorem książek o przyrodzie (warsztaty literacko – plastyczne z Tomaszem Samojlikiem) - online,

- spotkanie dla młodzieży z podróżniczką oraz autorką książek Anną Jaklewicz - spotkanie stacjonarne,

- spotkanie z podróżnikiem Markiem Tomalikiem – online - Facebook biblioteki

- spotkanie z pisarzem powieści Robertem Małeckim – online – Facebook biblioteki

- spotkanie z pisarka Edytą Świętek - spotkanie stacjonarne,

- spotkanie z autorem książek oraz bloga "Roślinne porady" Sebastianem Kulisem –online – Facebook biblioteki,

 

Warsztaty:

- warsztaty pokoleniowe - z tworzenia książki robionej ręcznie (temat będzie dotyczył przyrody z naciskiem na lasy),

- warsztatowe spotkanie przyrodnicze w terenie dla dzieci i młodzieży z leśnikiem,

 

Konkursy:

- konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej „Młodzi detektywi na tropie” – dzieci mają za zadanie zrobić ilustrację do wybranej zagadki, przygody z książek Anieli Cholewińskiej – Szkolik lub innego ulubionego autora. Młodzi odbiorcy poznają na spotkaniu osobiście pisarkę, zapoznają się z jej twórczością. Dzięki konkursowi pobudzą swoją wyobraźnię do twórczych poszukiwań (czerwiec 2022).

 

- konkurs literacki dla dzieci z klas IV - VI i VII-VIII na recenzję przeczytanej przez siebie książki o tematyce podróżniczej, przygodowo-kryminalnej czy książki dotyczącej przyrody. Udział w takim konkursie rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty myślowe, skłania dzieci do sięgania po literaturę przygodowo - kryminalną ale i literaturę popularnonaukową z dziedziny przyrody, podróży (sierpień – wrzesień 2022r.).

 

- konkurs fotograficzny - "Otaczająca nas przyroda to wielka przygoda" - online. Biorąc udział w tym konkursie uczestnicy pokażą, że z książką można się dobrze bawić oraz zabrać ją wszędzie ze sobą, że jest dla mnie ważna i że chcę się nią pochwalić oraz tym co czytam, co mnie interesuje (na fotografii nie musi znajdować się osoba czytająca, jednak książka lub czytnik tak).

 

Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom - 5 spotkań podczas których seniorzy będą czytali dzieciom opowiadania przyrodnicze, podróżnicze oraz przygodowe - online. Dzięki takiemu wydarzeniu zmobilizujemy i zachęcimy seniorów do wyjścia z domu, zaangażujemy ich w publiczne wystąpienia a mali odbiorcy będą mogli z przyjemnością posłuchać skierowanego do nich przekazu (20-24.06.2022r.)

 

W wakacje odbędzie się wspólna piesza wycieczka przez nasze lasy. Będziemy podziwiać naszą przyrodę, a podczas odpoczynku przygotujemy poczęstunek przy ognisku oraz będziemy wspólnie rozwiązywać zagadki o tematyce podróżniczej, przyrodniczej oraz przygodowo - kryminalnej. Wycieczka będzie miała charakter międzypokoleniowy, dzięki czemu zaktywizujemy naszą społeczność do udziału w wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę oraz będziemy popularyzować czytelnictwo (lipiec 2022r.).

 

Śledźcie naszą stronę oraz  stronę Facebooka. Zapraszamy Wszystkich do udziały w wydarzeniach przez nas organizowanych.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 178

W poprzednim tygodniu: 174

W tym miesiącu: 695

W poprzednim miesiącu: 679

Wszystkich: 37210

Facebook - GOK

Facebook - GBP