Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nowatorska forma X edycji MFPA w Zaklikowie

Utworzono dnia 05.11.2020

25 października 2020 roku w ZSO w Zaklikowie odbył się koncert laureatów jubileuszowej 10. edycji Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Pandemia koronawirusa, z którą zmaga się cały świat, wymusiła na organizatorach wprowadzenie poważnych zmian w formule zarówno eliminacji, jak i koncertu finalistów. Tegoroczne zmagania miłośników śpiewu zgodnie z tradycją poprzedziły warsztaty wokalne zorganizowane w sierpniu i wrześniu. Mimo, iż odbyły się w nietypowej formie- online- wzięło w nich udział 30 osób.  Eliminacje, zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego, również zostały przeprowadzone online na podstawie nagrań w formie plików audio i video. W skład jury weszli: Małgorzata Pauka, Paweł Szutta oraz Anthony Odeyale, którzy pracowali online, wykorzystując platformę Zoom.

 W festiwalowych szrankach zmierzyło się 33 młodych artystów, pochodzących z powiatów: kraśnickiego, niżańskiego, stalowowolskiego, janowskiego oraz z Wrocławia. Cieszymy się, że nasz festiwal zyskuje coraz większe zainteresowanie. Z pewnością wpływają na to również osoby trenerów, którzy zgodzili się podzielić swoją pasją i umiejętnościami z młodzieżą. Izabela Szafrańska, Małgorzata Pauka oraz Paweł Szutta kolejny raz zaangażowali się w prowadzenie warsztatów dla uczestników festiwalu.

X Międzywojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej z pewnością różnił się znacznie od wcześniejszych edycji. Nowatorska formuła, dostosowana do wymogów  czasu epidemii, pozwoliła , mimo obaw organizatorów, doprowadzić przedsięwzięcie do szczęśliwego finału. W organizację przedsięwzięcia zaangażowane były następujące podmioty: Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Stowarzyszenie Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Relację filmową z koncertu laureatów będzie można obejrzeć na kanale youtube od 10.11.2020.

Wszystkim osobom, dzięki którym udało się zorganizować jubileuszową 10. edycję naszego festiwalu, składamy gorące podziękowania! Oby w przyszłym roku Międzywojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej przebiegał w spokojnej i radosnej atmosferze.  Do zobaczenia za rok!

Nowatorska forma X edycji MFPA w Zaklikowie

Utworzono dnia 05.11.2020, 12:22

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Facebook - GOK

Facebook - GBP

Media