Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

X Międzywojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej

Utworzono dnia 28.04.2020

X Międzywojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej 

To już dziesiąta edycja zaklikowskiego festiwalu. Pomysł festiwalu powstał w nawiązaniu do innowacyjnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z możliwością powrotu do kultywowania tradycji z lat 70-tych - popularyzacji śpiewu w regionie. Z tego niegdyś słynął Zaklików. 

Miasteczko nasze położone jest na pograniczu 2 województw: lubelskiego i podkarpackiego, dlatego nasz festiwal otrzymał miano międzywojewódzkiego. Z roku na rok poziom konkursu i zainteresowanie samym festiwalem rośnie. Dzieje się tak zapewne dzięki obiektywnemu jury oraz świetnemu przygotowaniu uczestników przez instruktorów.

W ubiegłym roku laureatki festiwalu kolejny raz zostały zaproszone przez prezesa Stowarzyszenia Polish Community Group do Luton, gdzie miały możliwość zaprezentowania kilku utworów w języku polskim oraz angielskim podczas Festiwalu Polskiej Kultury w Luton.                

Organizatorzy mają nadzieję, iż dzięki festiwalowi Zaklików będzie rozpoznawalny nie tylko lokalnie, ale też za granicą, a laureaci festiwalu  dzięki rozwojowi talentu dotrą na opolskie lub sopockie sceny muzyczne.  Jury   wielokrotnie podkreślało, iż w niewielkim Zaklikowie każdego roku w czerwcu spotykają się wybitne talenty muzyczne. Festiwal z roku na rok rozwija się i nawiązuje międzynarodowe kontakty co organizatorzy mają zamiar zdradzić podczas tegorocznej edycji. 

W tym roku nasz zaklikowski festiwal otrzymał kolejny raz wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzięki czemu warsztaty festiwalowe  będą prowadzić w tym roku bardzo cenni trenerzy w osobach:    Izabela Szafrańska, Małgorzata Pauka i Paweł Szutta (półfinaliści IX edycji The Voice of Poland). Warsztaty  i festiwal  dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

W tym roku w  związku z zaistniałą pandemią COVID-19 warsztaty festiwalowe odbędą się od czerwca do sierpnia, a sam festiwal we wrześniu.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Facebook - GOK

Facebook - GBP